Jakie zabawki sprawdzą się podczas wyjazdu nad morze?

Wakacje to upragniony czas przez wszystkich rodziców. Mogą wreszcie zapomnieć o wszystkich przykrych obowiązkach związanych z pracą i skupić się na spędzeniu miło chwil z dzieckiem. W trakcie dwóch tygodni wspólnego wyjazdu można nacieszyć się sobą i wiele o sobie dowiedzieć. Rodzice małych dzieci najchętniej decydują się na wyjazd nad morze lub jezioro, ponieważ maluchy kochają wodę. Jeżeli bawią się pod opieka rodziców, mogą godzinami chlapać się i lepić babki w piasku.

Warto przygotować się do takiego wyjazdu i zabrać ze sobą odpowiednie zabawki, dzięki którym maluch będzie mógł miło spędzić czas nad wodą podczas plażowania. Należy pamiętać o tym, że małe dziecko dość szybko się nudzi i potrzebuje stale odpowiednich bodźców. Lepiej zabawki zapakować ze sobą, ponieważ w nadmorskich kurortach kosztują krocie.

Najlepsze zabawki na plażę

Dla maluchów największą rozrywką jest przede wszystkim lepienie babek z piasku i budowanie zamków. Oczywiście, to rodzic musi zaszczepić miłość do takiej zabawy i wskazać na nią najlepszy sposób. Wspólne budowanie z piasku może przynieść wiele frajdy i naprawdę odstresować. Z pewnością nie powinno w takiej sytuacji zabraknąć wiaderka i łopatki, ale również zestawu odpowiednich foremki. Foremki do piasku można dziś kupić w przeróżnych kształtach i wymiarach. Najlepiej sprawdzą się te niewielkie w przypadku maluchów, ale większemu dziecku pozwólmy na odrobinę szaleństwa, ponieważ nie są to kosztowne zabawki, a można wyczarować dzięki nim prawdziwe cuda.

Jakie zabawki do wody warto wybrać?

Małe dzieci, które nie potrafią pływać, powinny być zawsze odpowiednio zabezpieczone. Idealnie sprawdzają się specjalne kółka, w których dziecko wygodnie siedzi i unosi się na wodzie, mocząc w niej tylko nóżki. Takie koło można kupić w każdym sportowym sklepie. Dla starszych dzieci istnieje szeroki wybór materacy, kół i pontonów, które posiadają motywy i bohaterów ich ukochanych bajek.

Rozrywka intelektualna na plaży

Spędzając całe dnie na plaży, warto pomyśleć również o innej formie rozrywki. Dzieci dość szybko się nudzą, a odpowiednie zabawki dadzą im możliwość rozwijania kreatywności. Na pewno warto zapakować ze sobą karty do gry, ulubioną planszówkę, czy książki. Nie powinno się też zapominać o aktywności fizycznej. Nad morze najlepiej zabrać ze sobą piłkę, którą można grać zarówno na pisaku, jak i odbijać w wodzie. Jeżeli warunki na to pozwalają, można też grać w badmintona i inne gry. Ważne, aby spędzić czas w sposób aktywny i pobyć razem. Takie wakacje to często jedyny moment w roku, kiedy można poświęcić swoją uwagę dzieciom i wspólnie z nimi bawić się beztrosko. Rodzic zawsze musi pamiętać jednak o swojej roli opiekuna i nie powinien nigdy pozostawiać dzieci na plaży samych. Tym bardziej, nie wolno ich wpuszczać samodzielnie do wody, nawet na plaży strzeżonej.