Najlepsze prezenty z okazji pierwszych urodzin

Pierwszy rok życia to wspaniały, ale również bardzo trudny czas dla młodych rodziców. Często zastanawiają się oni, czy będą w stanie poradzić sobie z maleństwem, a następnie rok ten mija i nawet nie wiedzą kiedy to się stało. W trakcie tego roku dzieje się bardzo wiele, a maluch przestaje być już niemowlakiem i nabywa wielu nowych umiejętności. Wiele dzieci na swoje pierwsze urodziny potrafi już chodzić i wypowiadać pierwsze słowa.

Goście zaproszeni na uroczystość pierwszych urodzin bardzo często zastanawiają się nad tym, na jaki prezent dla malucha się zdecydować. W sklepach można liczyć na ogromny wybór i na pewno ciężko zdecydować się na odpowiednią rzecz. Na pewno warto zapytać samych rodziców, co ich zdaniem dziecku przyda się najbardziej. Niekiedy ci nie chcą odpowiedzieć na takie pytanie lub nie ma takiej możliwości. Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na praktyczne prezenty z okazji pierwszych urodzin.

Zabawki edukacyjne i wpływające na rozwój dziecka

Roczne dziecko jest w okresie bardzo silnego rozwoju i każdego dnia uczy się nowych rzeczy. Dobrym rozwiązaniem jest więc sprawienie mu upominku, który okaże się pomocny w nauce pierwszych słów, kolorów, czy nauce chodzenia. Doskonale sprawdzają się więc stoliczki interaktywne, roboty dla dzieci, czy zabawki, które uczą kolorów i kształtów. Taka zabawka wcale nie musi być kosztowna, ponieważ maluchy chętnie bawią się zwykłymi drewnianymi klockami lub samochodzikami.

Popularnym prezentem na pierwsze urodziny są rowerki biegowe. Taki rowerek idealnie nadaje się dla dziecka, które samodzielnie i stabilnie chodzi. Dzięki niemu, może doskonalić swoje umiejętności ruchowe i uczyć się równowagi. Dziecko trenuje swoje nogi, dzięki czemu jeszcze stabilniej porusza się na nich i czuje się pewne. Dobrym prezentem będzie też fotelik rowerowy i kask, aby maluch mógł jeździć na wycieczki razem z rodzicami.

Prezenty praktyczne

Niektórzy rodzice, zapytani o najlepszy prezent na roczek, proszą raczej o praktyczne rzeczy. dziecko jest bowiem na tyle małe, że często nie zdaje sobie sprawy ze swojej uroczystości, a w ten sposób można nieco poratować domowy budżet. Dziadków z powodzeniem można więc poprosić o lekki wózek spacerowy, idealny do nauki chodzenia. Często kupowane są również piękne namioty tipi, w których dziecko spędza czas w swoim pokoju. Pomocą może być też zakup zimowego kombinezonu, butów, czy kurteczki. Najlepiej, jeżeli rodzice samodzielnie wybiorą idealny prezent dla swojego maluszka lub otrzymają od rodziny karty podarunkowe. Wówczas mogą dołożyć dowolną kwotę i wybrać dla dziecka to, co będzie mu najlepiej służyło.